Aksidenti tragjik në Shqipëri, Konjufca: Qëndrojmë pranë familjeve të viktimave

Prishtinë | 02 Pri 2024 | 11:59 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka reaguar ndaj aksidentit tragjik në Shqipëri, ku si pasojë humbën jetën 8 persona.

Konjufca shprehi ngushëllime familjarëve por si dhe shtetit të Shqipërisë.

“Me shumë pikëllim dhe dhimbje të thellë morëm lajmin për aksidentin tragjik në Shqipëri, ku humbën jetën 8 qytetarë. Në këto momente kaq të vështira qëndrojmë pranë familjeve të viktimave, të cilët lutemi ta gjejnë forcën ta përballojnë këtë tragjedi, e cila na ka tronditur dhe prekur të gjithëve. Shpreh ngushëllimet më të sinqerta ndaj familjarëve dhe miqve të viktimave, por edhe ndaj shtetit të Shqipërisë, po aq sa edhe popullit tonë, sepse sot është një ditë e trishtë për të gjithë shqiptarët”, ka shkruar Konjufca.

Të ngjashme