Albin Kurti po don t’i nxjerrë njerëzit në rrugë, po don të vetërrëzohet prej pushtetit

Prishtinë | 03 Tet 2022 | 18:39 | Nga Berat Buzhala

Albin Kurti, per arsye te panjohura, po don me i nxjerre njerezit ne rruge. Nuk e di pse. Nuk e di kujt i shkon per shtati, por gjuha, logjika dhe veprimet e tij po shkojne vec ne kete drejtim.
LVV e ka prodhu sot nje video, ku i godet te gjithe. I godet ata qe jane ne Hage. I godet keta qe jane ne Kosove. E pakuptueshme dhe e papranueshme per nje parti qe e ka pushtetin absolut.
Ketu jane dy mundesi:

  • Po don me u largu nga pushteti, sepse eshte i paafte me e perballu presionin nderkombetar per marreveshje me Serbine, prandaj po deshiron me u largu permes destabilizimit te brendshem.
  • Po don nenshtrim total, sepse permes nenshtrimit total, permes frikes, permes kercenimit, i heshte zerat kritik dhe ata qe e kane cfaredo paknaqesie.
    Cfare kuptimi tjeter ka nje video kaq banale dhe kaq kercenuese e pushtetit?
    Cfare kuptimi tjeter ka qe pushteti me i godite kundershtaret politik permes faqes se partise?

Të ngjashme