Rama takon më 15 shkurt Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken

Prishtinë | 02 Shk 2022 | 13:24 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri Edi Rama do të takohet më 15 shkurt në SHBA me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Anthony Blinken.

Burime bëjnë me dije për gazetaren e ABC Erneta Shevroja se Rama do të udhëtojë drejt SHBA më datë 13 shkurt me rastin e nisjes së mandatit të Shqipërisë në Këshillimit të sigurimit të OKB.

Ky do të jetë takimi i dytë mes Ramës dhe Blinken, pas atij të 13 Qershorit 2021 në Bruksel, ku SHBA dhe Shqipëria nënshkruan memorandumin për sigurinë e 4G dhe 5G.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme