Ambasada: Italia do të vazhdojë të mbështesë Kosovën

Prishtinë | 09 Maj 2024 | 18:02 | Nga Ekonomia Online

Ambasada e Italisë në Kosovë ka uruar Ditën e Evropës për kosovarët.

Në platformën X, kjo ambasadë ka thënë se shteti italian do ta vazhdojë mbështetjen në rrugën e integrimit evropian.

“Italia do të vazhdojë të mbështesë Kosovën dhe pjesën tjetër të vendeve të Ballkanit Perëndimor në rrugëtimin e tyre drejt familjes së BE-së”, thuhet në njoftim.

Të ngjashme