Ambasadori Rohde e përgëzon Xhakën me shokë për kalimin në finale të Ligës së Evropës

Prishtinë | 10 Maj 2024 | 13:14 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori i Gjermanisë për Kosovë, Jorn Rohde ka shkruar për suksesin e mbrëmshëm të Bayer Leverkusen, që arriti në finale të Ligës së Evropës.

Rohde uroi Granit Xhakën dhe bashkëlojtarët e tij për këtë sukses dhe rekordin prej 49 ndeshjeve pa humbje.

“Një tjetër natë emocionuese në Leverkusen. Granit Xhaka dhe bashkëlojtarët e tij – të pamposhtur prej 49 ndeshjesh – kalojnë në finalen e Ligës së Evropës në Dublin më 22 maj!
Këtë vit, klubet gjermane patën një parapërgatitje vërtet të mirë përpara se të fillojë EURO2024 pas rreth një muaji”, shkroi ambasadori gjerman.

Të ngjashme