Arrestohen tre të mitur, dyshohet se vodhën dy shtëpi të mërgimtarëve

Prishtinë | 30 Maj 2024 | 11:21 | Nga Ekonomia Online

Drejtoria rajonale e policisë në Pejë ka bërë të ditur se dje rreth orës 07:30 është njoftuar për një vjedhje në fshatin Raushiq.

Sipas policisë, persona të dyshuar kanë depërtuar me forcë në dy shtëpi dhe objekte përcjellëse të viktimave të cilët jetojnë jashtë vendit, ku të dyshuarit kanë demoluar shtëpitë dhe kanë vjedhur vegla pune.

“Pas njё pune intensive tё hetueseve tё Stacionit Policor Pejё, ёshtё arritur tё identifikohen dhe arrestohen tre persona tё dyshuar (tё mitur), tё njëjtit janё intervistuar nga hetuesit nё prezencën e prindërve, zyrtarit tё QPS-sё dhe avokatit mbrojtës”.

“Policia ka sekuestruar nga tё dyshuarit sendet e vjedhura, tё cilat pas procedurave Policore do te ju kthehen pronarëve”, thuhet në njoftimin e policisë.

Më tej, bëhet e ditur se pas intervistimit, dy të dyshuar me urdhër të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt, ndërsa njëri nga ta është ndaluar për 24 orë.

Të ngjashme