Arrestohet turku, hodhi në tokë foton e Erdoganit

Prishtinë | 12 Dhj 2021 | 15:19 | Nga Ekonomia Online

Arrestohet personi që hodhi në tokë foton e presidentit Erdogan në zyrën e guvernatorit të qarkut.

Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në zyrën e Qarkut Eregli. A.Ç, i cili ka shkuar në Qarkun e Qarkut, ka marrë fotografinë e presidentit Erdogan në hyrje të godinës dhe e ka hedhur në tokë, raportojnë mediat turke.

Nga ekipet e policisë është vënë në mbajtje A.Ç., procedurat e të cilit përfunduan në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Eregli, u referua në Gjykatë.

Cumhurbaşkanı Erdoğanın kaymakamlıktaki fotoğrafını yere atan kişi tutuklandı
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme