Arsyet pse duhet të pini lëng të shegës çdo ditë

Prishtinë | 30 Mar 2022 | 23:34 | Nga Ekonomia Online

Lëngu i shegës përmban shumë ushqyes dhe është përdorur për mijëra vjet si ilaç.

Lëngu i shegës është duke u studiuar për shumë përfitime shëndetësore. E që sipas tyre ka rezultuar që ky lëng mund të ndihmojë në parandalimin e kancerit, rritjen e imunitetit dhe pjellorinë.

Këtu janë disa nga përfitimet e lëngut të shegës:

Përmban shumë antioksidantë

Vitaminë C

Mund të parandalojë kancerin

Mbron nga sëmundja e Alzheimerit

Përmirëson tretjen

Anti-inflamator

Ndihmon në shëndetin e zemrës

Pirja e lëngut të shegës çdo ditë mund të ndihmojë në uljen e presionit të gjakut sistolik.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme