Femra një mbretëreshë pylli në oazin natyror të Channelit

Prishtinë | 12 Mar 2018 | 11:25 | Nga

Detaje ikonike dhe një skenografi spektakolare që transformoi Gran Palais në një pyll vjeshte.

Ky është ambienti i këndshëm i rikrijuar për të organizuar shfaqjen e modës së Channelit gjatë Javës së Modës në Paris.

Koleksioni vjeshtë/dimër 2018-2019, i projektuar nga Karl Lagerfield është i frymëzuar nga tema e gjetheve, në sferën e ngjyrave, modeleve dhe detajeve. Mbizotërojnë stampimet, të ngjyrosura, por në një sfond të errët, transmeton atsh.

Veshjet e mbrëmjes janë të gjata ose të shkurtra, që lënë shpatullat e zbuluara, ndërsa nuk mungojnë edhe dorezat e gjata. Sa i përket aksesorëve, protagoniste janë kravatat, çizmet me takë të ulët dhe çantat e markës, gjithmonë të çmuara e ikonike.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme