Ministrja Dumoshi vizitoi Shtëpinë e Kulturës “Xhavit Haziri” dhe bibliotekën e qytetit në Obiliq

Prishtinë | 28 Kor 2020 | 16:22 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministrja e MKRS-së, Vlora Dumoshi me këtë rast ka thënë se kjo është një ndër sallat më të bukura.Dumoshi mes tjerash ka thënë se ky është investim i ministrisë në kohën e ish-ministrit Kujtim Shala.

“Mund të them lirisht që është salla më e bukur në gjithë Kosovëm, dhe është shumë me rëndësi që komunat kanë shumë aktivitete kulturore qoftë të vallës, dramës, shkrimtarë kështu që qëllimi është për të ju ofruar infrastruktuë ku mund të vinë qytetarët mi pa shfaqjet, dhe ky është investim I ministrisë në kohën e ministrit Shala, dhe tash është në përfundim të invertarit dhe urojmë që kjo sallë të ketë më shumë aktivitete”

“Kjo është model sallë, për komun kështu që urojmë që edhe komunave të tjera të ju ndërtojmë salla të nevojshme, ka thënë Dumoshi, raporton EO.

Ndërsa kryetari I kounës së Obiliqit, Xhafer Gashi ka theksuar se kanë pasur shumë projekte të përbashkëta me MKRS-në.

“Shumë projekte të përbashkëta kemi pasur me Ministrinë e Kulturës, de në këtë rast jemi në shtëpinë e kulturës, dhe është project I përbashkët me ministrinë e kulturës dhe është filluar në kohën e Kujtim Shalës dhe tani u mbyll pothuajse krejt ndërtimi.

Lexo më shumë:

Të ngjashme