Brnabiq: Kurti dobëson pozicionin e tij sa herë i thotë “jo” formimit të Asociacionit

Prishtinë | 05 Shk 2023 | 11:57 | Nga Ekonomia Online

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sa herë i thotë “jo” formimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe e dobëson pozitën e tij.

” Vuçiq fitoi Asociacionin, ai e shtyu Asociacionin në marrëveshjen e Brukselit me të gjitha fuqitë”, tha ajo për TV Prva.

Sipas kryeministres serbe po vjen një “luftë e madhe” për Asocacionin dhe siç tha Bërnabiq për “sigurinë e serbëve në Kosovë”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme