Humbi ndjenjat në kopsht, 4-vjeçari ndërron jetë rrugës për spital

Prishtinë | 11 Sht 2023 | 13:20 | Nga Ekonomia Online

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Burrel, ku një fëmijë 4 vjeç ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

Sipas informacioneve paraprake, mësohet se vogëlushi është ndjerë keq dhe ka humbur ndjenjat në çerdhe.

Stafi me anë të një mjeti privat e ka dërguar në spital, por i mituri fatkeqësisht ka ndërruar jetë rrugës.

“Një fëmijë i mitur i moshës 2-vjeç, në ambientet e çerdhes nr 2, në Burrel ku ishte dërguar nga prindërit ka shfaqur probleme shëndetësore dhe menjëherë është dërguar nga dy edukatore në urgjencën e spitalit të Burrelit. Për pasojë i mituri ka humbur jetën në spital.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijojnë hetimet për zbardhjen e rrethanave të kësaj ngjarjeje”, njoftoi policia

Të ngjashme