Çitaku: Në mungesë shkarkimi, Hajdari do të duhej që sot të fliste vetëm për dorëheqje

Prishtinë | 18 Gus 2023 | 21:28 | Nga Ekonomia Online

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka thënë se në mungesë të shkarkimit, dorëheqja do të duhej të ishte e vetmja gjë për të cilën flet ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari.

Ajo tha se puna, suksesi dhe përgjegjësia e saj u panë kur fshehu pasurinë, shkeli një fëmijë me veturë, kur bleu grurë nga kompanitë e ndërtimit por edhe në vjedhjen e rezervave shtetërore.

Gjithsesi, Rozeta, sikur Martini e Nagipi, vazhdojnë të mbesin kompasi moral,  profesional dhe institucional i kësaj Qeverie të zhveshur nga llogaridhënia dhe interesat e shtetit”, tha Çitaku.

Kujtojmë se për arrestimet e sotme ka reaguar edhe kryeministri i vendit, Albin Kurti, i cili tha se nuk ka korrupsion dhe se ka besim te ministrja Hajdari.

Të ngjashme