Çollaku: Populizmi, fusha ku Kurti luan më së miri

Prishtinë | 29 Gus 2022 | 19:00 | Nga Ekonomia Online

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës Bekim Çollaku, tha se kryeministri i Kosovës Albin Kurti, është lideri më populist në Evropë.

Çollaku tha në emisionin Info Magazine në Klan Kosova se kjo është fusha ku Kurti luan më së miri.

“Kryeministri aktual është lideri më populist jo vetëm në rajonin e Ballkanit Perëndimor por dhe më gjerë. Mos të flasim për Kosovë. Kjo është si të thuash, fusha ku ai luan më së miri”.

Të ngjashme