Dështon sërish mbledhja e Komisionit Hetimor për MPJD-në

Prishtinë | 11 Kor 2024 | 09:40 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me nivelin e menaxhimit të marrëdhënies së punës të anëtarëve të Shërbimit të Jashtëm dhe zyrtarëve të Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, nuk ka arritur ta hartojë listën e dëshmitarëve për intervistim, për shkak të mungesës së kuorumit, raporton Ekonomia Online.

Të pranishëm ishin vetëm kryetarja e Komisionit, Time Kadriaj dhe anëtarët, Fitore Pacolli e VV-së dhe Ariana Musliu-Shoshi e PDK-së.

Kjo nuk është hera e parë që ky komision dështon për shkak të kuorumit, pasi situatë e njëjtë ishte edhe të martën ku munguan deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje.

Të ngjashme