Disa gazetarë kërkojnë ndihmë mjekësore, pas hedhjes së tymuesit e mjeteve shpërthyese në protestën e PSD-së

Prishtinë | 29 Nën 2023 | 14:57 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Disa gazetarë kanë pasur probleme me frymëmarrje pas hedhjes së tymuesit e mjeteve shpërthyese në protestën e organizuar nga PSD-ja, raporton Ekonomia Online.

Protesta ka eskaluar pasi nga protestuesit është hedhur gaz lotsjellës, ndërsa Policia e Kosovës ka arrestuar disa aktivistë të PSD-së, në mesin e të cilëve edhe Dardan Molliqaj dhe Nol Nushi

Raportohet se nga gazi lotsjellës disa gazetarë kanë pasur probleme me frymëmarrje.

LEXONI EDHE:

Të ngjashme