Distria Krasniqi dhe Laura Fazliu e ndihmojnë Galatasarayn ta fitojë Champions Leaguen në xhudo

Prishtinë | 12 Dhj 2021 | 10:43 | Nga Ekonomia Online

Trajneri i xhudos, Driton Kuka përmes një postimi në facebook ka bërë të ditur se Ekipi turk, Galatasaray e ka fituar Champions Leaguen në sportin e xhudos sot. Por, kjo nuk do të ishte arritur pa ndihmën e Kosovës.

Galatasaray pati përforcime nga Kosova. Distria Krasniqi dhe Laura Fazliu e ndihmuan ekipin turk, duke qenë protagonistet kryesore.

Postimi i plotë:

“Xhudistet e klubit tonë i huazuam për Ligën e Kampionëve për ekipin Galatasaray!
Disi dhe Laura protagonistet kryesore në titullin e fituar në Champions League mbajtur në Paris!
Fituan në të tri luftërat e tyre!
Kjo edhe zyrtarisht ishte gara e fundit në sportin e xhudos për sivjet”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme