Doktori Hamëz Berisha kandidat për deputet nga radhët e AAK-së

Prishtinë | 03 Qer 2024 | 14:00 | Nga Ekonomia Online

Doktori Hamëz Berisha do të jetë kandidat për deputet të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Ish-ushtruesi i detyrës së Drejtorit të Spitalit të Mitrovicës ka njoftuar se zyrtarisht është propozuar për të qenë pjesë e listës zgjedhore të AAK-së në zgjedhjet parlamentare.
Berisha ka thënë se “duke u sfiduar çdo ditë me hallet dhe problemet shëndetësore vendosa t’i hyjë garës për deputet”, ka thënë ai mes tjerash.

Të ngjashme