Fluidi Group vazhdon të shkruaj histori suksesi të njëpasnjëshme

Prishtinë | 10 Mar 2023 | 16:30 | Nga Ekonomia Online

Fluidi Group vazhdon të shkruaj histori suksesi të njëpasnjëshme.

Siç dihet, produkti vendor i Fluidi Group, vaji Floil, ka pasur një sukses të madh në shitje dhe eksport që nga plasimi i tij në treg më 2017.

Përveç eksportit dhe shitjes masive brenda Kosovës dhe rajonit, Floil eksportohet edhe jashtë kontinentit të Evropës. Rafinerisë Floil tashmë i është kontraktuar sasi eksporti prej 10,000 litrash drejt Lindjes së Mesme.

Rafineria Floil krenarisht e mban titullin si rafineria e vetme në rajon që bën rafinimin 100% të vajit të lulediellit dhe suksesi i saj flet përmes nivelit të shitjes dhe eksportit që performon në botë.

Artboard 1 copy
Artboard 1 copy 1
Artboard 1

Të ngjashme