Formacionet zyrtare: Real Madridi me mungesa kyçe ndaj Espanyolit

Prishtinë | 11 Mar 2023 | 12:53 | Nga Ekonomia Online

Real Madridi përballet me Espanyolin në kuadër të javës së 25-të në La Liga.

Ndeshja që fillon në ora 14:00, do të luhet në Santiago Bernabeu.

Për këtë ndeshjes, Los Blancos do të jenë pa David Alaban, Karim Benzeman dhe Ferland Mendyn, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Espanyoli nuk mund të llogarisë në Keidi Baren, Gorin dhe Pedrosan, që po ashtu janë të lënduar.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Nacho, Kroos, Modric, Camavinga, Valverde, Tchouameni, Vinicius Jr, Rodrigo.

Të ngjashme