Gjendet trupi i 14-vjeçares në rrethinën e Shkupit, ishte zhdukur prej disa ditësh

Prishtinë | 03 Dhj 2023 | 23:15 | Nga Ekonomia Online

Është gjetur i pajetë trupi i një 14-vjeçares Vanja Gjorçevska në Maqedoninë e Veriut, e cila ishte e zhdukur që prej datës 27 nëntor të këtij viti.

Gjeorgjievska është gjetur e vdekur në rajonin e Shkupit, ndërsa prokuroria ka njoftuar se për vdekjen e saj janë të dyshuar pesë persona.

Ndërkaq, në rajonin e Velesit u gjet trupi i pajetë i një 74-vjeçari, i cili ishte raportuar i humbur që prej datës 24 nëntor.

“Prokuroria Publike ka njoftuar se pas aktiviteteve të ndërmarra nga ana e zyrtarëve policor të SBP Shkup, në rrethinën e Shkupit është gjetur i pajetë trupi i të miturës Vanja Gjorgjievska, e cila ishte denoncuar si e zhdukur më 27.11.2023, ndërsa në rrethinën e Velesit nga ana e zyrtarëve policor është gjetur trupi i P.ZH (74) nga Velesi, i cili më 24.11.2023 ishte denoncuar si i zhdukur. Në lidhje me të dyja rastet nga prokuroria thonë se janë të dyshuar pesë persona, tre prej të cilëve kërkohet paraburgim, një është jashtë shtetit, dhe një për momentin është në stacion policor.

Më parë, në lidhje me veprat penale është gjetur i djegur një makinë “Citroen” dhe pas ekspertizave janë siguruar materiale për përfshirjen e personave dhe pas dokumentimit të plotë kundër tyre do të ketë kallëzime penale adekuate”, thuhet në njoftimin e prokurorisë.

Të ngjashme