Gjërat që duhet evituar për një shëndet të mirë

Prishtinë | 23 Nën 2018 | 12:17 | Nga Ekonomia Online

Stili jonë i jetesës është definicioni i shëndetit tonë prezent dhe të ardhshëm.

Për të pasur shëndetin e mirë, janë disa gjëra që duhet të eliminohen, njofton Klan Kosova.

Këto gjëra janë si:duhani, alkooli, qëndrimi i tepërt ulur, nxirja e tepërt në plazh si dhe mbipesha.

Këta janë shkaktarët kryesorë të problemeve tona shëndetësore.

Image result for smoking cigarettes

Related image

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme