Gjergj Dedaj në Bruksel për vizat

Prishtinë | 26 Sht 2016 | 11:50 | Nga

Zëvendësministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Gjergj Dedaj, ka udhëtuar për në Bruksel ku pritet të takohet me Hans Van Baalen, president i Aleancës Liberal Demokratike të Europës dhe deputet i parlamentit Europian.

Atje, zëvendësi i Lubomir Mariqit ka shkuar për të kërkuar mbështetjen e euroliberalëve për zhvillimet politike në Kosovë, liberalizimin e vizave, çeshtjen e demarkacionit me Malin e Zi,proceset demokratike dhe perspektivën euopiane të Kosovës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme