Haradinaj i dha vetes benificione edhe kur ishte kryeministër më 2005

Prishtinë | 21 Dhj 2017 | 23:00 | Nga

Kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë vendim që t’ia rrisë vetes pagën për 100 për qind, duke e bërë kështu nga 1500 në 2950 euro.

Haradinaj sa ishte kryeministër për herë të parë në vitin 2005 u përkujdes për benificionet e veta dhe të ministrave të tij, transmeton Koha.net.

Ai në vitin 2005 kishte marrë vendim që stafi qeveritar të marrë 70 për qind të pagës pas përfundimit të mandatit.

Ky është vendimi i vitit 2005, të cilin e kishte nënshkruar Haradinaj:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme