Haradinaj: Në Ditën e Përkujtimit, falënderojmë ushtarët amerikanë që shërbyen e po shërbejnë në Kosovë

Prishtinë | 29 Maj 2023 | 10:04 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar heronjtë që dhanë jetën për liri e demokraci.

Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, tha se në Ditën e Përkujtimit, i falënderon ushtarët amerikanë që shërbyen e po shërbejnë në Kosovë.

“Gjithmonë mirënjohës për heronjtë që dhanë jetën në mbrojtje të lirisë, demokracisë dhe paqes. Në Ditën e Përkujtimit, gjithashtu falënderojmë ushtarët amerikanë që kanë shërbyer dhe vazhdojnë të shërbejnë në Kosovë”.

Të ngjashme