Hoti takoi presidenten e Tajvanit

Prishtinë | 13 Mar 2023 | 11:34 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e Tajvanit, Tsai Ing-wen, sot është takuar me ish-kryemistrin e Kosovës, Avdullah Hoti.

E para e Tajvanit, ka shkruar në Twitter për takimin me Hotin.

“Jam e kënaqur të presë në takim ish-kryeministrin e Kosovës Avdullah Hotin dhe deputetë të tjerë nga Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Rumania. Vizita juaj hap derën për një bashkëpunim më të madh midis Tajvanit dhe Ballkanit, ndërsa ne punojmë së bashku për të forcuar qëndrueshmërinë demokratike globale”, ka shkruar ajo në Twitter.

Të ngjashme