Hovenier në takim me presidenten Osmani, pas pak pritet deklarim për media

Prishtinë | 18 Pri 2024 | 12:07 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, është takuar të enjten me presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe pas pak pritet të dalë në konferencë për media.

Temë diskutimi e takimit mes presidentes Osmani dhe Hovenier, bëhet e ditur se është arsyeja e ndalimit të udhëtarëve të Kosovës nga autoritetet serbe në pikat kufitare, raporton Ekonomia Online.

Lajmi në përditësim…

Të ngjashme