Hoxha: Loja mes Austrisë dhe Turqisë ka qenë më e mira deri tash në kampionat

Prishtinë | 03 Kor 2024 | 13:33 | Nga Ekonomia Online

Analisti Ylli Hoxha në emisionin Euro Dueli në RTV Dukagjini ka thënë se ka pasur lojë shumë të mira në grupe për Austrinë.

Mirëpo sipas tij, nuk është “pa “ loja e Turqisë dhe kjo sonte u dëshmua se ajo ka luajtur vazhdimisht mirë.

“ E ka mujt Holandën si në hajgare kështu. Holanda është një ekip shumë i fortë, me atë bindje besoj që shumicia kanë gabuar sot, sepse nuk kemi analizuar Turqinë, sepse edhe Turqia ka pas lojë fantastike”, ka thënë Hoxha.

Ai ka thënë se me bë me ia qëllu parashikimeve nuk ishin bërë bastoret sportive hiq “se aty është biznisi më i mirë në Evropë se bash i huqin shumica e njerëzve”.

Ai ka thënë se loja mes Austrisë dhe Turqisë ka qenë fantastike, ndoshta loja më e mirë deri tash në kampionat, ma energjike.

Të ngjashme