Jada Pinkett Smith thotë se shuplaka famëkeqe në “Oscars” shpëtoi martesën e saj me Will Smith: Nuk do të ndahem kurrë nga ai

Prishtinë | 10 Dhj 2023 | 18:27 | Nga Ekonomia Online

Jada Pinkett Smith tha se shuplaka famëkeqe e Will Smith në “Oscar 2022” shpëtoi martesën e tyre.

“Pas gjithë atyre viteve që u përpoqa të kuptoja nëse do të largohesha nga Willi, m’u desh ajo shuplakë për të parë se nuk do ta braktisja kurrë”, tha ajo për DailyMail në një intervistë të botuar të shtunën.

“Kush e di se ku do të ishte marrëdhënia jonë nëse kjo nuk do të kishte ndodhur?”, u shpreh ajo.

Prezantuesja e “Red Table Talk Show” ka qenë e martuar me yllin e “I Am Legend” që nga viti 1997, por në mënyrë tronditëse zbuloi në tetor se të dy ishin ndarë në heshtje për shtatë vjet.

Megjithatë, Pinkett Smith kujtoi se si gjithçka ndryshoi atë natë në Los Angeles pasi bashkëshorti i saj u ngjit në skenë për të goditur me shuplakë Chris Rock për plasaritjen që bëri komediani për alopecinë e gruas së tij.

“Unë e quaj atë ‘shuplakë e shenjtë’ tani, sepse shumë gjëra pozitive erdhën pas saj”, tha nëna e dy fëmijëve.

Natyrisht, një mori zbulimesh rreth Pinkett Smith, 52 vjeç, dhe bashkëshorti i saj “Princi i freskët i Bel-Air”, 55 vjeç, pushtuan internetin gati dy muaj më parë, kur ylli i “Nutty Professor” publikoi librin e saj me kujtime.

Pavarësisht se Pinkett-Smith i detajoi betejat brenda martesës së tyre – dhe foli për lidhjen e saj me këngëtaren August Alsina – Smith qëndroi në krah të saj pas publikimit të librit.

“Ne kemi pasur një marrëdhënie shumë të gjatë dhe të trazuar. Ne e quajmë ‘brutale’. Ishte brutale dhe e bukur në të njëjtën kohë”, tha aktori i “Aladdin” në tetor teksa u shfaq në skenë së bashku me gruan e tij.

Ai gjithashtu falënderoi Pinkett Smith për mbështetjen e saj, duke shtuar se ëndrrat e tij ishin “kryesisht të ndërtuara mbi themelet e sakrificave të Jada”.

Për më tepër, Smith i tha New York Times se libri i saj me kujtime “e zgjoi atë”.

“Kur ke qenë me dikë për më shumë se gjysmën e jetës tënde, shfaqet një lloj verbërie emocionale”, shkroi ai në tetor.

“Dhe shumë lehtë mund të humbni ndjeshmërinë tuaj ndaj nuancave të tyre të fshehura dhe bukurive delikate”, tha ylli.

Pinkett Smith – e cila ndan fëmijët Jaden, 25, dhe Willow, 23 , me burrin e saj – i bëri jehonë një ndjenje të ngjashme.

“Ti kurrë nuk ndalon së mësuari për partnerin tënd”, tha ajo për InStyle më 17 tetor.

“Mendoj se ky ka qenë një përfitim i madh. Është vërtet e bukur”, tha ajo.

Të ngjashme