Kastrati: Kurti e ka ulë pazarin, me Asociacion po kushtëzohet për KiE

Prishtinë | 09 Maj 2024 | 21:58 | Nga Ekonomia Online

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati ka akuzuar kryeministrin Kurtin se ka ulë pazarin dhe me Asociacion po kushtëzohet për Këshillin e Evropës.

Kastrati ka thënë se Kurti është fjatori pse ndërkoombëtarët e futën si kusht themelimin e Asociacionit për antarësim në KiE.

Kosova është stërngarku nga perendimi me këtë kusht, mirëpo fajtori pse e kemi këtë kusht është Albin Kurti”, ka thënë ai.

Sipas tij, është vetë Kurti që e ka pranuar në Ohër autonominsë serbe që është Asociacioni.

Kastrati tutje ka thënë se Kurti po e mban gjallë temen e Asociacionit për ta mbuluar qeverisjen e keqe nga ai./Kanal10

Të ngjashme