Katër pije të shëndetshme për ditë të ftohta

Prishtinë | 07 Nën 2023 | 23:00 | Nga Ekonomia Online

Ujë i nxehtë me limon
Kjo pije nuk është tejet e shijshme mirëpo është shumë e mirë për trupin. Uji i nxehtë dhe limon shpërlajnë mëlçinë dhe veshkat nga tokasinat. Është pije fantastike që ju bën të qëndroni ngrohtë dhe të shëndetshëm.

Çaji i xhenxhefilit
Xhenxhefili njihet për shumë veti kuruese, kështu që të filloni ditën me një filxhan të këtij lloji të çajit është ide e mirë. Veçanërisht gjatë sezonit të ftohtë.

Lëng molle i nxehtë
Të gjithë e dimë shprehjen “një mollë në ditë e mbanë mjekun larg”. Atëherë pse të mos e shijojmë një gote lëng të mollës të ngrohtë në ditët e ftohta të dimrit?

Qumësht i ngrohtë dhe kokos
Qumështi i ngrohtë i kombinuar me vajin e kokosit është një pije mjaft e shijshme që thjeshtë ju bën të ndjeheni rehat dhe ngrohtë. Veç kësaj me këtë pije mund të luftoni edhe ftohjet.

Coffee-Alternatives-4

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme