Këto janë dhjetë mënyrat më të mira për të riparuar flokët

Prishtinë | 09 Mar 2023 | 20:51 | Nga Ekonomia Online

Bazuar në një studim të kryer në vitin 2011, zbardhuesi (peroksidi hidrogjeni) është një përbërës që mund të shkatërrojë flokun dhe ndihmon dekompozimin e melaninës që e kanë flokët natyrale.

Kjo është arsyeja se pse flokët e zbardhuara të dëmtuara duken kaq voluminoze.

Gjithashtu, mungesa e melaninës i bën flokët të duken të pangjyrë dhe të ndryshojë tonin e ngjyrës suaj natyrale.
Bright Side zbuloi 11 nga mënyrat më efektive për të riparuar flokët e dëmtuar që mund të bëhet nga një floktar profesionist ose nga vetë në shtëpi.

Merrni një trajtim me keratin

Përdorni avokado për kondicionimin e flokëve

Provoni një tretman me majonez

Aplikoni formula mbrojtëse para zbardhimit

Pyesni floktarin tuaj për një shampo profesionale

Masazhoni flokët tuaj me pak gjalpë

Bëni një përzierje të shamponit tuaj me vezë

Aplikoni një masë me banane në flokun tuaj

Një mënyrë natyrale me vaj kokosi

Mos harroni t’i shkurtoni majat tuaja zakonisht

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme