Komuniteti LGBTI proteston para Kuvendit: “Homofob, s’ki vend në Kuvend”

Prishtinë | 17 Mar 2022 | 11:03 | Nga Ekonomia Online

Përfaqësuesi i komunitetit LGBTI, Lendi Mustafaka bërë të ditur se sot do të protestojnë  para kuvendit për të shprehur pakënaqësi ndaj neglizhencës dhe refuzimit për të shtyrë përpara të drejtat e njeriut.

“Homofob, s’ki vend në Kuvend”

“Ju ftojmë t’i bashkohemi protestës simbolike para Kuvendit për të shprehur pakënaqësi ndaj neglizhencës dhe refuzimit për të shtyer përpara të drejtat e njeriut, për të gjithë personat pa dallim, që janë të garantuara me Kushtetutë!DEPUTETËT BETOHEN NË KUSHTETUTË, JO NË LIBRA FETARË!”.

Postimi i plotë:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme