Konfirmon shkenca, të jesh në një lidhje ju bënë më të trashë

Prishtinë | 02 Maj 2023 | 22:00 | Nga

Të jesh beqar është një gjë e shëndetshme, gjë të cilën tani po e konfirmojnë edhe shkencëtarët!

Sipas një studimi bëhet e ditur se të qenit në një lidhje, ju bënë më të trashë, yndyrna të cilat rrezikojnë jetën tuaj, njofton Klan Kosova.

Ky studim është kryer në Universitetin e Queensland në Australi.

Atje u analizuan dhjetë vjet të dhëna nga më shumë se 15,000 njerëz dhe zbuluan se çiftet në marrëdhënie të lumtura peshonin mesatarisht 5.8 kg më shumë se njerëzit beqar dhe kishin një shtim mesatar të peshës e 1.8 kg në vit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme