Kosova dekoron Dritëro Agollin

Prishtinë | 03 Tet 2016 | 10:03 | Nga

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar në Tiranë me shkrimtarin e mirënjohur Dritëro Agolli ku edhe e dekoroi për kontributin e tij në letërsinë shqipe si dhe për angazhimin në shërbim të kauzës së Kosovës.

Shkrimtari ka bërë një deklaratë optimiste, ku është shprehur se “Kosova do t’ia kalojë me zhvillim krejt vendeve të Rajonit”.

“Kënaqësi të vizitoj gjeniun e letrave shqipe. Agolli, frymëzim për brezat në Kosovë”, u shpreh Thaçi.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme