Kreu i PDK-së me një video për takimet në Shkup, kështu u prit atje

Prishtinë | 10 Sht 2022 | 12:11 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës pa publikuar një video përmbledhëse nga vizita e tij zyrtare që realizoi të premten në Maqedoninë e Veriut.

Lideri i opozitës kosovare është pritur në rangun më të lartë shtetëror, duke zhvilluar takime me kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, pastaj me kryeministrin Dimitar Kovaçevski, me zëvendëskryeministrin e parë Artan Grubi, si dhe me liderin e shqiptarëve në këtë shtet.

“Përmbledhje nga vizita ime zyrtare në Maqedoninë e Veriut, me takime produktive e dakordim për thellim të bashkëpunimit në shërbim të interesit të dy shteteve tona”, ka shkruar Krasniqi në faqen e tij në Facebook.

Më poshtë mund ta shikoni videon përmbledhësë të kësaj vizite.

Të ngjashme