Kryediplomati grek pas vizitës në Kosovë flet me Lajçakun

Prishtinë | 13 Mar 2023 | 14:27 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias, ka biseduar përmes telefonit me emisarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Dendias nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Twitter”, ka treguar për vizitën e fundit që të dielën e kishte në Prishtinë.

“Kam zhvilluar një bisedë telefonike sot me Miroslav Lajçakun dhe e informova për vizitën time të fundit në #Prishtinë. Diskutim në kohë për zhvillimet e fundit në lidhje me dialogun Beograd – Prishtinë”, ka shkruar ai.

Të ngjashme