Kujdes nga tualetet e lokaleve ose të punës

Prishtinë | 05 Mar 2023 | 17:06 | Nga Ekonomia Online

Infeksionet urinare dhe vaginale janë patologjitë më të shpeshta që ndodh të preken shumë njerëz.

Sipas ekspertëve shëndetësorë të gjithë personat që punojnë në ambiente me shumë njerëz duhet të kenë kujdes në frekuentimin e tualeteve, në mënyrë për të mos rrezikuar nga marrja e ndonjë infeksioni.

Sidomos femrat që frekuentojnë tualetet e lokaleve, pasi janë një arsye shumë e fortë e marrjes së infeksioneve urinare dhe vaginale, shqetësimi që shfaqen në ditët në vazhdim.

Këto infeksione mund të kurohen edhe me çajra bimorë dhe tretmane natyrale.

Lëngu i boronicës mund të trajtojë infeksionet e traktit urinar, pasi lëngu përmban komponime që ndalojnë bakteret të ngjiten pas murit të fshikëzës urinare. Çaji jeshil gjithashtu ndihmon në trajtimin e infeksioneve urinare.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme