Edicioni i ri i librit “Finding Freedom” për Meghan Markle dhe Princin Harry do të publikohet këtë verë me detaje të reja të çiftit

Prishtinë | 25 Pri 2021 | 16:06 | Nga Ekonomia Online

Më shumë detaje rreth jetës së Dukës dhe Dukeshës së Sussex pritet të përfshihen në një edicion të ri të biografisë mbretërore, Finding Freedom, këtë verë.

Shkruar nga gazetarët mbretërorë, Omid Scobie dhe Carolyn Durand, libri paraqet detaje nga kur çifti u takuan për herë të parë në 2016 deri te largimi nga jeta mbretërore në mars 2020.

Finding Freedom u botua për herë të parë në gusht të vitit të kaluar dhe u titullua si biografia numër 1 më e shitur e Sunday Times e vitit 2020. Një vit më pas, Sunday Times ka raportuar se po azhurnohet me kapituj të rinj të cilët do të mbulojnë intervistën e tyre të fundit me Oprah Winfrey, akuzat për ngacmime kundër Meghan dhe vdekjen e Princit Philip.

Një zëdhënës i çiftit mbretëror më parë i tha HELLO!: “Duka dhe Dukesha e Sussex nuk u intervistuan dhe nuk kontribuan në Finding Freedom. Ky libër bazohet në përvojat e autorëve si anëtarë të korpusit mbretëror”.

Pas publikimit, biografia ka qenë në fokus për zbulimin e shumë copave të panjohura të jetesës së çiftit mbretëror. Ato përfshinin detaje intime në lidhje me takimin e parë të Harryt dhe Meghan, se si çifti u takua me anëtarët e familjes së njëri-tjetrit, madje edhe këngën romantike me të cilën kërcyen në ditën e martesës së tyre në 2018.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme