Vdes Judith Krantz

Prishtinë | 24 Qer 2019 | 14:36 | Nga Ekonomia Online

Judith Krantz ka ndërruar jetë.

Autorja dhe gazetarja vdiq në moshën 91 vjeçare nga shkaqe natyrore, në shtëpinë e saj në Bel Air, California, të shtunën, raporton New York Times, transmeton Klan Kosova.

Judith shkroi për botime, duke përfshirë Cosmopolitan dhe Ladies Home Journal, dhe shkroi disa libra, duke përfshirë Scruples dhe Princess Daisy, si dhe autobiografinë e saj, Sex and Shopping.

Ajo shiti më shumë se 85 milionë kopje të librave të saj në më shumë se 50 gjuhë.

Të ngjashme