Kurti: Bashkatdhetarët nga e hëna mund të marrin falas policën e sigurimit me vlefshmëri një muaj

Prishtinë | 29 Qer 2024 | 10:22 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nga e hëna bashkatdhetarët që vijnë me automjete mund të marrin falas policën e sigurimit me vlefshmëri një muaj.

Përmes një postimi në Facebook, Kurti ka thënë se edhe këtë verë Kosova i pret bashkatdhetarët krahë hapur e me zemrën plot.

“Si çdo verë, e përherë, Kosova ju pret me krahë t’hapur dhe zemrën plot. Ju që do të vini me automjete, nga e hëna mund të merrni falas policën e sigurimit me vlefshmëri një muaj, në cilëndo prej pikave kufitare hyrëse. Mirë se vini në vendlindje! Pushime të këndshme!”, ka shkruar Kurti.

Të ngjashme