Kurti flet me kryediplomatin italian: U pajtuam që gjendja në Veri duhet të qetësohet

Prishtinë | 29 Maj 2023 | 14:37 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se situata në veri duhet të qetësohet dhe të zbatohet Marrëveshja Bazike e 27 shkurtit në Bruksel.

Kështu ka deklaruar Kurti në Twitterin e tij, pasi ka njoftuat se ka zhvilluar një bisedë me ministrin e Jashtëm të Italisë, Antonio Tajani, me të cilin tha se u pajtuan për këto dy tema.

“Pata një bisedë telefonike me ministrin e Italisë, Antonio Tajani gjatë ditës sot. Të dy u dakorduam që është koha të zbatohet Marrëveshja Bazike dhe të qetësohet situata në veri”, shkroi Kurti në Twitter.

Të ngjashme