Kurti: Kemi hyrë në javën e 30-të nga sulmi në Banjskë dhe ende s’ka aktakuzë për Radoiçiqin

Prishtinë | 14 Pri 2024 | 21:53 | Nga Ekonomia Online

Kemi hyrë në javën e 30-të nga sulmi në Banjskë dhe ende s’ka aktakuzë për Radoiçiqin.

Sot po hyjmë në javën e 30-të prej sulmit në Banjskë nga kryekrimineli Milan Radojiçiç, por ende nuk ka aktakuzë nga Prokuroria e Shtetit për sulmin terrorist që na vrau rreshterin dhe heroin Afrim Banjaku. Sulm për të cilin ai pranoi publikisht pjesëmarrjen dhe autorësinë. Edhe java e tretë po të ishte pa aktakuzë do të duhej të ishte problem se lere më java e 30-të në të cilën hyjmë sot”, tha ai.

Kurti pati edhe kritika për sistemin e drejtësisë në vend./RTV21

Të ngjashme