Kurti në Berlin më 25 prill – gazetari gjerman zbulon agjendën

Prishtinë | 20 Pri 2024 | 12:52 | Nga Ekonomia Online

Gazetari gjerman, Michael Martens, ka thënë se kryeministri Albin Kurti do të shkojë në Berlin më 25 prill në një organizim të fondacionit Bertelsmann Stiftung në një ngjarje të Bundestagut.

Ai tha se temë diskutimi do të jetë anëtarësimi i Kosovës në Këshill të Europës.

“Kryeministri i Kosovës Albin Kurti po vjen në Berlin të enjten (25 prill) për të folur në fondacionin Bertelsmann Stiftung në një event në Bundestagun gjerman dhe bashkëbiseduesve të tjerë. Tema: Anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Evropës dhe rruga përpara. Prisni zhvillime”, ka shkruar ai.

Të ngjashme