Kurti pritet në takim nga Borrelli e Lajçaku

Prishtinë | 14 Sht 2023 | 10:31 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell, si dhe të Dërguarin e Posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Dy diplomatët evropianë fillimisht kanë takuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Ndërsa në orën 11:00, pritet të zhvillohet takimi trepalësh.

Pas takimeve, Borrell do të dalë në një konferencë për media ku pritet të shpalos detaje rreth takimit.

Të ngjashme