Kurti shpreh ngushëllime për viktimat e sulmit në Hamburg

Prishtinë | 10 Mar 2023 | 18:00 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri, Albin Kurti, i ka shprehur ngushëllimet e tij popullit gjerman pas sulmit që la të vdekur tetë persona.

Përmes një postimi në Twitter, Kurti ka thënë se Kosova e dënon këtë akt të pakuptimtë të dhunës.

“I trishtuar thellësisht nga lajmi i të shtënave masive të djeshme në një sallë të Dëshmitarëve të Jehovait në #Hamburg që mori jetën e disa njerëzve. Ne e dënojmë këtë akt të pakuptimtë dhune dhe shprehim ngushëllimet tona për familjet dhe të dashurit e viktimave”, thuhet në postimin e Kurtit.

Të ngjashme