Kurti takohet me Lajçakun, diskutojnë për procesin e dialogut

Prishtinë | 18 Jan 2023 | 17:00 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, takoi përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajčák, në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror në Davos.

Diskutuan për procesin e dialogut, hapat e mëtejmë dhe nevojën për dinamizim të procesit drejt normalizimit të plotë të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me njohje reciproke në qendër.

Kryeministri Kurti do ta mirëpres emisarin Lajčák në Prishtinë, në përfundim të kësaj jave.

Të ngjashme