Kuvendi kalon Ligjin për Këshillin Prokurorial

Prishtinë | 11 Kor 2024 | 13:46 | Nga Gzim Mujaj Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Me 61 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar në shqyrtim të dytë Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e për Këshillin Prokurorial të Kosovës, raporton Ekonomia Online.

Po ashtu deputetët me 61 vota për votuan 19 amendamentet e propozuara nga komisioni funksional.

Në këtë votim kanë marrë pjesë vetëm deputetët e pushtetit.

Të ngjashme