6 mënyra si të bëni njohje të reja gjatë verës

Prishtinë | 10 Gus 2019 | 18:55 | Nga Ekonomia Online

Po, sepse vera është koha më e mirë për lidhjet e dashurisë.

Nëse jeni beqare ose thjesht keni mbyllur një histori dhe doni të riktheheni në lojë, vera është koha më e mirë për ta bërë atë. Sepse është stina më e përshtatshme për t’u shoqëruar, për të bërë miq të rinj, për t’u argëtuar dhe për t’u hedhur në aventura të reja. Pavarësisht nëse është një flirt i thjeshtë apo do të jetë dashuria e jetës suaj, këtë do tua tregojë koha, ajo që ka rëndësi është që ju keni mundësinë të njiheni me meshkuj stimulues dhe argëtues, të cilët janë një vlerë e shtuar për pushimet tuaja të merituara. Ja si të bëni njohje gjatë pushimeve:

Regjistrohuni në një kurs serfi ose volejbolli – Sepse mundësitë tuaja për njohje të reja rriten në mënyrë eksponenciale dhe do të keni më shumë zgjedhje, pasi mjedisi përreth do të jetë vetëm me meshkuj. Jo vetëm që do ta vini veten në provë dhe do të kënaqeni duke nxjerrë në pah pjesën më të vendosur nga ju, por gjithashtu do të jeni në qendër të vëmendjes, si një mbretëreshë e vërtetë.

Bëhuni një “vajzë feste” – Nëse zakonisht nuk e bëni këtë, kjo është koha për të filluar duke thënë po për të gjitha ftesat për festa dhe ngjarje që miqtë tuaj ju ofrojnë. Aperitivë, darka, por edhe ekspozita, udhëtime me biçikletë dhe udhëtime me varka e çdo gjë tjetër që ju ofrohet. Sa më shumë të bëheni të shoqërueshëm, aq më shumë krijoni mundësi të reja, aq më të mëdha janë shanset të njiheni njerëz të rinj.

Shijoni një koncert të këndshëm në natyrë – Në verë ka kaq shumë dhe ju keni vetëm duhet te zgjidhni. Kjo është një mundësi perfektë për të bere njohje të reja, sepse muzika prish pengesat dhe formalitetet, mbase edhe ndrojtjen juaj.

Dilni për darkë – Një nga gjërat e bukura për verën është se në mbrëmje mund të dilni për të ngrënë dhe e ulur jashtë, duke përjetuar një atmosferë të relaksuar dhe bindëse. Pse jo edhe me ata të tryezës tjetër, sepse mes një gote verë dhe ushqimit të shkëlqyeshëm, do të jetë e lehtë të bisedosh. Partneri juaj i mundshëm thjesht do të duhet të komentojë në një mënyrë të këndshme për atë që keni në pjatën tuaj, për shembull “A duket mirë, a e rekomandoni?”, Për të shkaktuar shkëndijën e dialogut midis ju të dyve.

Merrni pjesë në ekskursione në grup – Kajak, çiklizëm por edhe në këmbë, ka shumë ekskursione që mund të bëni për të zbuluar më mirë destinacionin tuaj të pushimeve. Dhe jo vetëm që do të kaloni një ditë të mrekullueshme ndryshe nga zakonisht, por gjithashtu do keni mundësinë të takoni meshkuj të rinj me të cilët tashmë keni një interes të përbashkët, pasi që të dy jeni aty për të jetuar atë përvojë.

Organizoni një festë – A mund të ftoni njerëz në shtëpinë tuaj? Epo, atëherë është koha për të festuar! Ju mund t’i kërkoni miqtë tuaj të sjellin miq të tyre. Ne këtë mënyrë ju keni mundësi të bëni njohje të reja të cilët në të ardhmen ndoshta do të jenë partnerë të përsosur për ju.

Të ngjashme