Konsumoni avokadon dhe brokolin, ngadalësoni plakjen

Prishtinë | 05 Sht 2020 | 21:40 | Nga Ekonomia Online

Shenjat fizike të plakjes, do të mund të ngadalësoheshin nga një përbërës që e përmban brokoli dhe avokadoja, thonë shkencëtarët.

Këto perime e ngadalësojnë përkeqësimin e mëlçisë dhe funksionimin e syve dhe metabolizmin, ka gjetur një studim i ri.

Nicotinamide mononucleotide, është elementi që ju mbron nga plakja e cila me kalimin e kohës zhduket nga trupi juaj.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme